Seçmeler 11: Allahım verdikçe veriyor…

Demek ki bizlere güven tam..!

Saygıdeğer meslektaşlarım, Artık askerlik muayenelerini de bizler yapacağız. Dün TSM den ilgili yönetmelik gönderildi.

Tekrar tekrar okudum; çok açıklayıcı. Nasıl heyacanlandım bilemezsiniz, içim kıpır kıpır… Ancak habire TSK Sağlık Mevzuatına atıf yapıyor; acaba bunu nereden bulabiliriz? Allahım verdikçe veriyor. Demek ki bizlere güven tam..! Eeeee.., bu güveni oluşturmak için yıllardır eşş (:)) pardon!)

yıllardır,

gibi hizmet etmedik mi? Kolay değil bu güvene mazhar olmak..! Dedim ya bugün içim içime sığmıyor, ardından acillerde nöbet tutacağız.

Yaşasın!

Zaten ben çok buruktum. Yıllarca acillerde çalış, yüzlerce insana tıbbi katkı sağla, sonra bırak sana ihtiyacı olan hastaları yüzüstü, daha rahat diye, at kapağı aile hekimliğine! Zaten vicdanım sızlıyordu, soruyordum kendi kendime: “sen bu olamazsın!”

O kadar rahatsız oldum ki, bazen akşam 5 ten sonra ASM’nin elektrik ve suyunu kontrol edip dış kapıyı kilitledikten, kapıdaki bayrakları da gözle kontrol ettikten sonra, bu vicdani durumumdan dolayı soluğu Sarıyer Devlet Acilde alıp;

arkadaşlarımın yerine ben bakarak, hastalarıma faydalı oluyordum. Artık yasal olarak acilde de çalışabileceğim. Dedim ya bu gün çok mutluyum. Sayın Vali’min Sarıyer’e gelmesi bekleniyor.

Dün TSM’den aradılar; “aman hazır olun, sağınıza solunuza bakın” dediler. “Emredersiniz” dedim.

Saygılar.

Dr. İsmail Çeçen / Sarıyer M ASM

Son Paylaşımlar
Arşiv