Bir İlan ve Üç Yorum

Başlık: SATILIK NÖROLOJİ KADROSU

İlan Tarihi -

Adı Soyadı: SAVAŞ DOĞRU

E-posta: muberri..@gmail.com

Cep Telefonu: 0533.

Açıklamalar: Bursa ilinde bulunan hastanemizin nöroloji kadrosu satılıktır. İlgilenenlerin telefon yada maille ulaşmasını rica ederim.

(Kaynak: Medimagazin dergisi)

Yorum 1

BUNU DA GÖRDÜM YADr. Murat Aral

Yorum 2

Saygıdeğer meslektaşlarım

aslında satılan kadrolarımız değildir, insanlarımızın sağlığıdır, doktorların, sağlık çalışanlarının onuru, haysiyeti, etik değerleri ve alın terleridir. düşünün, 11 yıl öncesinde bir nörolog hastaneden ayrıldığında yerine gelecek arkadaşından hava parası ister miydi? yada özel hastane hastanesine gelecek nöroloğdan bu parayı ister miydi? ya da diğer hastaneye bunu satar mıydı?

arkadaşlar, yandaşlar ve candaşlar hayal ettiler ve hayaldi gerçek oldi, ne oldi de bu oldi?

şimdi bir nörolog arkadaş çalıştığı özel hastaneden ayrıldığında kadrosu boş kaldı diyelim, yerine gelecek doktor arkadaş bu kadroda çalışmak için, hastane sahibine para ödüyor.

ya da bir hastane, boş bulunan bu kadroyu diğer hastaneye iyi bir paraya devrediyor,

aslında kanunen suç, ama yakalarsan, ama görürsen!..

hekimin kadrosu, sağlık pazarında alınır satılır bir taksi plakasına dönüşmüş, ama bu paradan hekimin cebine giren birşey yok, ne farkı kaldı taksi plakalarının yada minübüs hatlarının satılmasından? hani biz kutsal bir meslekk yapıyorduk, hani hekimin bıçak parası alması suçtu, etik değildi, buna ne demeli peki? aradan hekimin kazancını çıkardın mı, oluyor sana helal kazanç.

serbest piyasa ekonomisi. hekim yemesin de kim yerse yesin hayali gerçek oldu.

sayın şenol kovancıya ithaf ediyorum bu yazımı, hayaldi gerçek oldu diye sürekli iyimser olduğundan,

Saygılar

Dr. İsmail Çeçen, Sarıyer M ASM

Yorum 3

Bir arkadaşım İstanbulda özel hastane yapmaya meraklandı ve ben de biraz bu konuyu araştırdım. Nasıl olsa Turgut Başkan gibi kimse bizi çağırmaz, bari hastaneyi yaptırıp, yöneticiliğe geçeriz diye düşündüm ama sizlerden ayrılmam mümkün olmayacak !

İstanbulda şu an yeni hastane ruhsatı verilmiyor. Aynı şekilde doktor kadrosu da yok.

Hastane inşaatına hazırlanıyorsunuz. Bunun bürokratik izin ve işlemleri var. Önce eski bir hastaneyi kadrosu ile beraber satın alacaksınız. Eğer ki büyük bir hastane yapacaksanız kadronuz da geniş olmalı. Ben fiatları sordum, 3-5 trilyondan başlıyor, 8-10 trilyona kadar çıkıyor. Hastanenin yerini veya malzemesini almıyorsunuz. Kadro çoğaldıkça fiat artıyor. Bu haraç gibi bir şey.

Bu arada Bakanlık, Belediye ve diğer resmi işleri takip edecek kişiler de hazır. Onlar da yollarını bulacaklar. Bunları yaparsanız hastane açma ve inşaat iznini alabiliyorsunuz.

Bir nokta çok dikkatimi çekti: Şu andaki hastane zincirlerin sahipleri, ruhsatlarını önceki yıllarda almışlar. Şimdi şubelerini rahat rahat açabiliyorlar. Ne akıllı sahipleri varmış ki, Bakanlığın gelecekte yapacağını önceden görebilmişler ve hazırlıklarını yapmışlar. Hastane arsaları bile yokken ne olur ne olmaz diye ruhsatlarını almışlar.

Aynı taksi plakası gibi, hastane açmak ve kadro bulmakZaten ben daha önce de yazmıştım, taşıtlara benzer olduk diye; ceza puanları ve zorunlu mali sigortamız ile birlikte. Bir de, biz de kamu hizmeti yapıyoruz, aynı taksiciler gibi.

Vatana, Millete hayırlı olsun !

Dr. Recep Koç

Son Paylaşımlar
Arşiv