Film – Roman Kahramanı İlaçlar

Laksatif Bile Var.

Yeni Bir Hap yazısının verdiği merakla Provasic (RDU-90) için Google’ı bir karıştırdığımda, aman allahım, 200’ten fazla film-roman kahramanı ilâç olduğunu gördüm:

Bittamucin, bir antivirüs aşı Yıldız savaşları’nda, bir diğeri Bellerophone, Görevimiz Tehlike II’de kullanılmış ve çok hayatlar kurtarmışlar.

Prozium aynı atlara yapıldığı gibi juguler yoldan insanlara verilen bir sakinleştirici, Denge (Equilibrium) filminde rol almış.

Kardiyak arest’ten çeviren bir uyarıcı, Cordrazine ise iki filmde oynamış: Hem Yıldız Savaşları hem de Görevimiz Tehlike.

Viopril, House MD dizisinde oynamış ve Dr. House tarafından beğenilmemiş bir ACE inhibitörüymüş.

Varatril ise bir benzodiyazepini oynamış, Prison Break dizisinde.

Bunlar olur da analjezik olmaz mı? Hem de en güçlüsünden. Zydrate hem de müzikalde oynamış, hem de Paris Hilton ile: Repo! The Genetic Opera.

Çizgi filmde oynayanlar da var; hafızayı baskılayan Represitol ve ritalin benzeri Focusyn, The Simpsons dizisinde oynamışlar.

Bilgisayar oyununda, rol alan bir antiviral de Zombrex: Dead Rising 2.

Valifin de bir roman ve bilgisayar kahramanı: Resident Evil: Zero Hour.

Gambutrol, anti epileptik olaraktan bir şeytan filminde rol almış: The Exorcism of Emily Rose.

Peki film kahramanı laksatif de olur mu? Hiç dramatik görünmüyor değil mi. Valla filmde oynamış bir laksatif bile buldum, hem de en güçlüsünden: Turbolax. Film de ne olabilir bilin bakalım: Salak İle Avanak.

Fukitol ise Robin Williams ile stand-up show yapmış.

Daha neler de neler var.

Meraklısı için Wikipedi'de: Artist İlaçlar

Son Paylaşımlar
Arşiv