Arama Motorlarından Kanıtlar’a 2: Formül-ü Veli ve Hacettepeli Bronşit Atletleri

kanitlar.com’a arama motorlarına yazılan çeşitli kelimelerle de ulaşılabiliyor. İlk ilginç arama cümleleri grubunu daha önce yayınlamıştım: Arama Motorlarından Kanıtlar’a. Tıbbi bilgi arayan insanların bu siteye girmesi beni sevindiriyor. Yazdıkları kelimeler, bir kısmının bilim dışı yollara kolaylıkla çekilebilecek insanlar olduğunu düşündürüyor. Kanıta dayalı tıbbi bilgileri okumak belki bir kısmına fayda sağlayabilir, kimbilir? D.Ş.

Var olmayan, film kahramanı ilaçları arayanlar… Bel ağrısından CP’ye çeşitli hastalıklar için hacamatçı arayanlar… Cinsel istismardan soğuk zincir kırılmasına, doktordan vatandaşa kadar… Neler de neler var.

Hacamatçı arayışları

Birkaç ay önceki bilimsel hacamat kongresi ve sonrasında canlanan PR ve canlandırdığı kamuoyunun etkisi kanıtlar’da da görülüyor. Hacamattan şifa bekleyerek giriş yapan dikkat çekici sayıda insan var. Googgle’ın kanitlar’da yönlendirdiği sayfalar:

serapral palside hacamat faydaları: http://www.kanitlar.com/ito-yonetim-kurulu-duyurusu-hacamat-ve-kupa-tedavisi-sempozyumu.html

bel agrisinda hacamat: http://www.kanitlar.com/eriskinlerin-akut-migren-bas-agrisinda-anti-emetikle-veya-anti-emetiksiz-diklofenak-20

hacamat bunamaya iyi gelirmi: http://www.kanitlar.com/1-omega-3-her-seye-iyi-geliyor-acaba-kanitlar-ne-durumda.html

yumurtalık kisti için hacamat tedavisi: http://www.kanitlar.com/over-kistlerinin-tedavisinde-oral-kontraseptifler-2011.html

Komikler

uyku apnesi askerliğe engel mi: Bence kesinlikle olması gerekir. Askeri hekimlerin, bu arkadaşla aynı koğuşta yatacak zavallı gençlerimizin yaşam kalitesini de düşünmeleri lazım. Almayın bu insanları askere, lütfen. Ben ne kaplan gibi kükreyenler, lokomotif gibi tıslayanların yanında uyumaya çalıştım. Eğitimler, gece yürüyüşleri bu kadar harap etmedi.

ablixa yan etkileri ne ilaci: Yani, adamlar film icabı bir ilaç adı uyduruyorlar. Bizim ilaç delisi insanlarımız filmdeki adı duyunca hemen bunu bile aramaya başlıyorlar. Acaba şunuma bunuma iyi gelir mi? Bu da yepyeni bir ilaç, eskliere gör kuş konduruyor her halde. Giriş de bir Google sayfasına gidiyor, ama yazı malum elbette: Kanıtlar Düzensiz Tıbbi Haber Gazetesi » Bir Acı Hap. Bu aramayla da Google’da kanitlar en başta, film ardından geliyor! Gurur duydum.

Ayıplar

Omega3 cinsel organa sürülürmü: "Bu da nerden çıktı, bir bu eksikti" dedirten bu sorunun vardığı yer, bir Google sayfası ve kanıtlar yine en başta. Utandım ama yine gururlandım valla. 2. Kardiyovasküler Risk ve Omega-3 Yağlar (2009) – Kanıtlar …

evdeoral yapan baynlar: Rezalet !. Bu giriş cümlesi ile kanıtlar’a ulaşan olduğuna inanmak istemiyorum, ama olmuş işte. Gittiği sayfa: Evde INR Testi İle Oral Antikoagülan Tedavi İzlemi ve Doz Ayarlama. Eminim bulduğu hiç hoşuna gitmemiştir, oh olsun şerefsize.

Abuk subuklar

formülü veli osmolalite ile formülü ilişkisi: Bu nasıl bir arayış, ne arıyor bu insan? Ama bu apsürt ifade, her nasılsa Laktoz İntoleransı: Tanı, Genetik ve Klinik Faktörler yazısına yönlendirme yapmış. Sanırım bu da arayanın ilgisini çekmemiştir.

hacettepe medikal bronşit atletleri: Bu diğer apsürt cümle ile yapılan aramanın götürdüğü yer ise bir hukuk yazısı. Hayretler olsun, http://www.kanitlar.com/hacettepe-nakilleri-hakkinda-hukuki-degerlendirme-2.html.

istanbul ak merkez karşısındaki japon akapunkturcu profesör karı koca: Bu da arayanı, sitenin üçüncü sayfasının tümüne yönlendiriyor. Acaba ne alakadır, düşüne düşüne iyice bunaldığımı fark edince kafayı takmamaya karar verdim, bıraktım. http://www.kanitlar.com/page/3

ankara tıp fakültesi hastanesi piskiyatiri bölümü 1996 şübat ayı yatan hasatalar : Ne yapacak acaba bunları? Lazım olmuş işte, kim bilir? "İnternette her türlü bilgi var" diyorlar, diyorlar da böyle yazınca hasta listeleri çıkıyor mu? Tıklayınca hiç bir yere çıkmıyor, ama google’a yazınca bakın nereye gelmiş: Kanıtlar Düzensiz Tıbbi Haber Gazetesi » Özel Hastane … (finansmanlarının sırrı)

sasan medikal muhterem: Tıklayınca çıkılan yer, http://www.kanitlar.com/bt-icin-cocuklar-nasil-sakinlestirilir.html. Kanitlar’de okunması bini aşan yazılardan biri. Ama ne alaka? Sasan ne? Metinde belki medikal kelimesi geçmiş olabilir, ama bu kelime on binlerce yerde var. Peki muhterem ne alaka? Neye şaşmış bu muhterem?

Garipler

ahbs sık rastlanan barsak kurtlari: http://www.kanitlar.com/2012/06 Tüm sayfaya yönlendirme. Barsak kurtları hakkında ne yayınlamıştım?

Ciddi ve çaresizler

aile hekimliğinde soğuk zincir kırılırsa para cezası verilir mi : Oooo. Neler de neler yapılır. Ölçüsü yok, mantığı yok. Allah acısın başına gelene. Ne günah ettiğini anlaması mümkün değildir. En kötüsü de budur. Gittiği yer: http://www.kanitlar.com/aile-hekimi-ne-kadar-genel-cerah-olmali.html. Necmi Kurt hoca bu yazıda soğuk zincirden de bahsetmiş miydi ki?

d.bakırda aile içi cinsel istismar tedavi merkezleri: Ne insanların başına neler geliyor. Halimize şükretmemiz ve bu insanlara yardım edebilecek çok önemli bir yerde bulunduğumuzu da hiç unutmamamız lazım. Bu giriş de bir google sayfasına gidiyor, ama baktığım 5 sayfada kanıtlar’ı göremedim. Aradığını bulmak için kimbilir kaç sayfa çevirdi. Acaba buldu mu?

aile hekiminden spor için sağlık raporu almak: Oooof of. Bu da hasta için ölümden beterdir bazen. Bu giriş sporcu muayeneleri dizisinde bir yazıya gidiyor: http://www.kanitlar.com/su-raporlar-meselesi-ve-ozel-olarak-sporcu-ra. Bu "ortaya karışık" yazısının ikincisini yazmayı ihmal ettim. Hala bekleyen varsa affını dilerim, ama unutmadığımın bilinmesini isterim.

İlk yazı için: Arama Motorlarından Kanıtlar’a

Yorumlar

1. fahrettin atalmış

11 Haziran 2013, 7:58 PM

Veli denen arkadaş, kahvehanede veya başka bir yerde bilimden anlamayan ve bilgisayardan anlamayan kişilere hava atmış Ben OSMOLALİTE konusunu halleden bir formül keşfettim diye hava yapmış. Karşı tarafta test ediyor

Etiketler:

Son Paylaşımlar