Yine: Muayenehanelerinizi açınız!


Dr. Abdurrahman Akbaş, 02.03.1963 yılında Samsun’da doğdu. İlk, orta ve üniversite eğitimini Samsun’da, Nöroloji ihtisasını Trabzon' da yaptı. 23 yıllık hekim ve halen Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ve özel muayenehanesinde nöroloji uzmanı olarak çalışıyor.

Dr. Abdurrahman Akbaş’ın bu sitede bu yıl iki yazısı yayınlandı:

Şubat ayında Muayenehan​elerinizi Açınız! ve

Mart ayında Muayenehanede “Fekk-i Mühür” Yapmak.

Dr. Akbaş’ın hukuk mücadelesi bir sonuç daha vermiş: Muayenehane ruhsatı iade edilmiş. Muayenehane açmak isteyen hekimlere duyurulur. Ekte belgeler de var: Sağlık Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulunun mahkeme kararını kabul eden karar yazısı, tebligat ve iade edilen ruhsatı. Meslektaşlarına mesajı ile beraber belgelerin linklerini aşağıda bulabilirsiniz. Ben de tebriklerimi sunuyorum. "Bu işlerden bişey çıkmaz" gibi sözler eden çok meslektaşımız var. Onların da dikkatini rica ediyorum. D. Ş.

Sonunda Sağlık Bakanlığı haksızca iptal ettiği muayenehane çalışma belgemi kendi elleriyle tarafıma iade etti. Sizlere sonuçlanan dava kararı, sağlık bakanlığının idare mahkemesi kararını kabulleniş yazısı ve yenilenen ruhsatımı gönderiyorum. Muayenehane açmak isteyen tüm hekimlere duyurulmasını istirham ederim.

S. B. Yüksek Disiplin Kurulu Kararı 1

S. B. Yüksek Disiplin Kurulu Kararı 2

Tebligat

Uygunluk belgesi

Yorumlar

1. Mutluhan İzmir

20 Kasım 2013, 10:22 AM

Bu değerli, haklı, hepimize örnek olacak ve zorlu mücadeleyi verip sonuca ulaştırdığı için Dr. Abdurrahman Akbaş’ı içtenlikle tebrik ederim.

Mutluhan İzmir

2. Tolgay Satana

21 Kasım 2013, 10:58 AM

Ozel sektor hekimleri dernegine bekliyoruz

Son Paylaşımlar