Derya Şentürk, editor, kanitlar.com

Dr. Derya ŞENTÜRK 

 

1956 yılında Şile’de doğdu. İ.Ü İstanbul Tıp Fakültesinden 1982 yılında mezun oldu. Sağlık Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi hizmetinde, değişik kuruluşlarda pratisyen hekim olarak görev yaptı. 1988 yılında yine İstanbul Tıp Fakültesi, Fizyoloji Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. Bu eğitiminin tümünü, Spor Fizyolojisi Araştırma ve Uygulama Merkezinde 1992 yılında tamamladı.

 

Uzmanlık eğitimi sonrasında pratisyen hekim olarak çalışırken, çeşitli medikal ithalatçı firmalarda danışmanlık ve eğitim görevlerinde bulundu. Bu dönemde Dansitometre, Dansitometri ve Lunar Kemik Dansitometreleri adı ile bir derlemesi yayınlandı.

 

Aynı dönemin bir ürünü olarak Kozmetik Dermatolojide Laser Kullanımı ve diğer Non-invazif Uygulamalar kitabı 2012 başlarında Hayat Tıp Kitabevince yayınlandı. 

 

Sporda Ani Ölümler adlı kitabı, Istanbul Tıp Kitabevince aynı yılın sonlarında yayınlandı. 

 

Spor ve Tıp adlı kitabı ise henüz yayınlandı ve Nobel Tıp Kitabevince dağıtıma çıkarıldı.

2010 - 2012 yılları arasında Kadıköy, Feneryolu 19 No'lu ASM'de aile hekimi olarak çalıştı. 2011 yılında kanıtlar.com'u yayınlamaya başladı. 2012 - 2014 arasında Üsküdar TSM'de görev yaptı. 

 

Dr. Derya Şentürk halen, 2014 Ekiminden bu yana İzmir Bozyaka Eğitim Araştırma Hastanesi Postop Yoğun Bakım Ünitesinde görevli olup evli ve bir kız çocuğu babası.

CV in English